Stránka 1 z 1

Ucelený systém TČ vzduch-voda, rekuperace, FVE, klimatizace

Napsal: 29 čer 2016, 08:36
od Ivica
Dobrý den,

během několika týdnů začínáme stavět pasivní dům a potřebujeme poradit, jaký ucelený systém vzít a od koho.
Dům by měl mít tepelné čerpadlo vzduch voda, klimatizaci, rekuperace a na střeše FVE.

Ideálně, když se kompletně vejdu do cca 400tis s montáží, aby výrobky byly od jedné firmy (FVE nemusí). Existuje takové řešení?

Děkuji
Ivica

Re: Ucelený systém TČ vzduch-voda, rekuperace, FVE, klimatiz

Napsal: 29 čer 2016, 08:51
od Zohan
Chtělo by to více informací. Jaké jsou tepelné ztráty, jak je veliký dům. Důležitý taky je, jestli stavíte za své a uvažujete racionálně, nebo počítáte s dotací a racionalita jde stranou.

Re: Ucelený systém TČ vzduch-voda, rekuperace, FVE, klimatiz

Napsal: 29 čer 2016, 09:03
od Ivica
Na projektu se pracuje, ale už teď víme, že TZ bude do 4kW, dům má 110m2 užitné plochy, bungalov se sedlovou střechou. Stavíme s dotací NZÚ, ale rád bych do toho zahrnul i trošku racionality. Nejde nám o to, vysosat stát, ale o spotřebu domácnosti a trochu i o ekologii, spotřeba má však prioritu.

Re: Ucelený systém TČ vzduch-voda, rekuperace, FVE, klimatiz

Napsal: 29 čer 2016, 13:49
od Zohan
Do pasivního domu o tak malé TZ bych tepelný čerpadlo nedával. Pokud stavíte se zelenou a uvažujete o FV. opatřil bych kompraktní jednotku s elektrokotlem a podpořil dostatečným výkonem FV, aby dotace vyšla (bez dotace je FV také ekonomicky nesmyslná). Přečtěte si tohle vlákno http://www.airforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=1202#p6646